Povodně 2013

Berounka ustupuje
Tak jako na jiných místech české republiky, tak ani nám se letos nevyhnula velká voda. Povodeň přišla náhle, takže jsme se na ni nestihli adekvátně připravit. Škody, které napáchala jsme se pokusili co nejdříve odstranit a proto byli do odklízecích prací nasazeni i lidé co se jinak starají o administrativní agendu (vyřizují emaily, rezervace, atd.). Velice moc nám pomohla dobrovolnická pomoc, která zde najížděla hlavně na víkendy ale i v průběhu týdne, opravdu moc všem děkujeme.

posunutá chatka ze základu

V kempu totiž bylo spoustu práce. Hlavní náplní bylo dostat chatky a sociální zařízení pokud možno co nejrychleji do původního stavu. Vše bylo tedy nutno vyčistit, vystříkat vodou a vydezinfikovat. Jedna chatka byla dokonce vytržena ze základů a poslední co ji drželo na Ostrově byly elektrické kabely. Chatka už je ale opět na místě a i elektrorozvody už jsou opět zrevidované a funkční.

zatopené sociálky

Povodeň bohužel zničila velkou část nábytku a vybavení chatek. Nutno bylo vše poškozené vyhodit a začít postupně montovat nábytek nový. Tato obnova nakonec však chatkám zdá se prospěla, vybavení se podařilo nakoupit o něco více než v chatkách původně bylo. Chatky jsou tedyž po povodni lépe řešeny a vybaveny. 

chatka po povodniDalší problémem byla zničená přístupová cesta, poničená zeleň (vyvrácené stromy a keře) a spousta naplavenin. Tuto práci komplikovaly silné deště, které přišli krátce po povodni. V areálu kempu se tak podařilo naplaveniny zlikvidovat a cestu zprovoznit. Poničenou zeleň jsme se pokusili narovnat, uvidíme do jaké míry se ale povodní poškozené stromy chytnou.

obnovená chatka

Doufáme, že podobně ničivá povodeň nepřijde v horizontu minimálně 10 let. I tak se zaměříme na lepší řešení protipovodňových opatření. Pokud nás tedy chcete v činnosti podpořit, už nikoliv dobrovolnickou prací, uvítáme pokud do kempu přijedete. Pomůžete nám tím alespoň z části finančně vyrovnat ztráty a škody, které po sobě voda zanechala. Děkujeme.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *