Hrad Karlštejn - pěšky přibližně 3 km.

Historie kempu Ostrov

Původně (od 30. let minulého století) bylo na Ostrově zahradnictví. Pěstovaly se zde hlavně tulipány, narcisy a v ostrovním jezírku lekníny. Řezané květiny se pak balily, ledovaly a vlakem dopravovaly do Prahy. Mimo jiné zde byla zbudována i restaurace a pan Antonín Gabriel zde postavil ještě plovárnu s můstky do vody a kabinami pro převlečení. Tehdy se vybíralo vstupné 1 korunu, dnes už zde plovárna není a  za vstup do vody už nikdo nevybírá.

Po zabrání Ostrova komunisty bylo zahradnictví zavřeno, majetek rozkraden a tulipánové pole zoráno. Později pak na jejich místě vybudovala obec fotbalové hřiště a postavila první rekreační chatky. Restaurace chátrala a po několik roků byla zavřená.

V současnosti už je Ostrov vrácen původním majitelům (rodině) a je otevřen pro veřejnost. Tulipány se však na původní pole už asi nikdy nevrátí. Dnes rostou v ostrovním jezírku žluté stulíky, které jsou chráněné. Kemp byl však téměř do základu zničen, když ČR v roce 2002 postihla povodeň. Proto bylo nutné ho znovu vystavět – prakticky od nuly. Hlavní snahou zůstává i nadále udržovat zeleň a pěkné klidné prostředí pro příjemnou rekreaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>